28.07.2021 20:24
https://norwaygrants.tm.gov.lv/lv/2004-2009/prioritate-tieslietas/projekts-lv-0067?url=lv%2F2004-2009%2Fprioritate-tieslietas%2Fprojekts-lv-0067

Projekts LV 0067 „Dzīvojamā korpusa renovācija Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem”drukāt

2013. gada 30. jūlijā

Projekta LV 0067 „Dzīvojamā korpusa renovācija Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem” īstenotājs - Ieslodzījuma vietu pārvalde.

Projekta mērķis ir attīstīt efektīvu sodu sistēmu Latvijā, kura atbilstu starptautiskās likumdošanas prasībām un Latvijas likumdošanai.

Projekta rezultātā tiks atjaunots Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem dzīvojamais korpuss

Projekta īstenošanas laikā tika veikta fiziski un morāli novecojušā notiesāto jauniešu dzīvojamā korpusa renovācija Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Renovēts notiesāto jauniešu dzīvojamais korpuss trīs stāvos, to pilnībā pārbūvējot un sadalot pašreizējās kopmītņu tipa telpas 62 divvietīgās dzīvojamās telpās, katra 14 m2 liela, 124 notiesāto jauniešu izvietošanai. Katra no jaunajām dzīvojamajām telpām ir aprīkota ar iebūvētām mēbelēm, iebūvētu tualeti, izlietni un dušas kabīni. Izbūvētas telpas uzraudzības posteņiem, grupu darbam ar notiesātajiem, individuālo pārrunu telpas un notiesāto kopējās telpas brīvā laika aktivitātēm. Ēkā ir izvietotas 25 videokameras, nomainīts ēkas jumta segums, kā arī veikta ēkas siltināšana.

Projekta „Dzīvojamā korpusa renovācija Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem” īstenošana ir turpinājums projekta „Ieslodzījuma vietu ēku standartu izstrādāšana” (Nr. LV 0019) izvirzīto mērķu sasniegšanai. Rezultātā šo abu projektu ieviešana ne tikai būtiski uzlabo apcietināto un notiesāto jauniešu fiziskos dzīves apstākļus, bet arī nodrošina vidi, kurā ievērojami pieaugs resocializācijas iespējas sasniegt soda izpildes mērķi – turpmāk atturēt notiesātās personas no jaunu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas.          

Finansējums:

959175 EUR, no tiem 815299 EUR Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta finansējums.